Sık SorulanlarHasta Yorumları+90 532 385 31 93
Sık Sorulan Sorular
Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Variste tedavisinde yeni bir bakış açısı getiren ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olan lazer yöntemi ilk kez 1999 yılında bir Amerikalı Girişimsel Radyoloji uzmanı bulmuş ve kullanmıştır. Böylece ameliyatsız varis tedavisi çağı başlamıştır. Aradan geçen bunca zaman içinde damar içine uygulanan lazer gibi radyofrekans ablasyon tekniği de varis ameliyatından çok daha iyi sonuçlar vermiştir. Varis tedavisi sonuçları ve hasta konforunun ameliyata göre belirgin düzeyde fazla olduğu ve tekrarlamaların çok az düzeyde olduğu bilimsel olarak ortaya konulmuştur.

Günümüzde varisin standart ameliyatsız tedavi yöntemi lazer veya radyofrekans teknikleri olmuştur ve girişimsel radyoloji uzmanları tarafından yapılmalıdır. Girişimsel radyolojinin en önemli özelliği olan ameliyat etmeden tedavi imkanı, varis hastalığında başarıyla uygulanmıştır. Girişimsel radyoloji genellikle yeni teknolojiye bağlı olduğu için, teknolojinin hızlı gelişimine paralel olarak var olan tedavi yöntemleri daha da kolay ve konforlu olacaktır.

Varis Çorabı Tedavi Eder mi?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi varis tedavi edilmesi gereken bir hastalık olup varis çorabı geçici çözüm üreten bir formüldür. Varis hastalığını tedavi etmez ancak belirtilerini ve şikayetlerini hafifletir. Şikayetlerin hafiflemesi varisin daha da ilerlemesine neden olduğu bile söylenebilir. Zira çorap sürekli giyilememekte çıkarıldığı zamanlarda ise varis hastalığı ilerlemektedir.

Varis hastası iseniz ya da varis hastası olup olmadığınızı bilmiyor iseniz muayene için bize ulaşın.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314